Arhim. Hariton: “Cine nu se duce la vot pentru familie sau votează NU, acela păcătuieşte împotriva Duhului Sfânt!”

Video source missing

Dacă nu apărăm inocenţa copiilor, ce răspuns vom da lui Dumnezeu? Miza referendumului sunt copiii! Cine nu se duce la vot şi cine votează NU, acela votează împotriva copiilor! Referendumul nu este despre altceva decît despre păzirea inocenţei şi a viitorului copiilor.

Referendumul este cel mai mare examen de pînă acum pe care îl dă neamul nostru în această epocă. Să mărturisim iubirea de Dumnezeu şi de aproapele, mărturisind DA legii naturale date de Dumnezeu. “Cel ce ştie să facă bine şi nu îl face, păcat are.” (Iacov 4:17) A sta împotriva adevărului, a evidenţei şi a firii este păcat împotriva Duhului Sfînt, care nu se va ierta nici în veacul de acum, nici în cel ce va să vină (cf. Matei 12:31) Cine nu votează DA la referendumul din 6-7 Octombrie 2018 săvîrşeşte un păcat împotriva Duhului Sfânt.